Tablet dla seniora na prezent ?

Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia to okres, w którym znaczną jego część poświęcamy na przygotowanie prezentów by obdarzyć nimi bliskie nam osoby. Zastanawiając się często nad wyborem podarunku bierzemy pod uwagę by gest ten sprawił obdarowanej osobie przyjemność, radość ale też chcemy aby był on praktyczny i użyteczny. Skupiając uwagę nad starszą osobą idealnym prezentem dla niej będzie chęć podtrzymania kontaktu z tą osobą, dla której zdarza się, że tak mało czasu poświęcamy w ciągu roku. Ze względu na zabieganie i wieczny brak czasu często odwiedzamy swoich seniorów bardzo rzadko zwłaszcza jeśli odstęp zamieszkania między nim a naszym miejscem zamieszkania jest dość odległy. Rozwiązaniem tego dylematu, który będzie spełniał wyżej wymienione wymagania będzie zakup urządzenia technologicznego, jakie obecnie są bardzo popularne i rozpowszechniane na rynku.

Jaki prezent dla Seniora ?

Wybór ten choć trochę umożliwi utrzymywanie bliższych relacji ze starszą osobą a zatem będzie użyteczny a jednocześnie będzie posiadać wiele innych możliwości, które są w stanie umilić oraz urozmaicić czas starszej osobie. Pytanie zatem jakie urządzenie będzie najlepszy wyborem jeśli chodzi o prezent dla seniora? Szukając odpowiedzi na to pytanie należy zastanowić się do jakich celów starsza osoba będzie wykorzystywać sprzęt. Oczywiście jednym z nim jest komunikacja ale oprócz tego należy zauważyć że starsi ludzie również mają inne potrzeby, coraz bardziej przekonują się do nowych technologii współczesnego świata dlatego chcą i korzystają z internetu ponieważ chcą mieć wiedzę choćby dotyczącą tego co się dzieję na świecie, robią zakupy przez internet, wykorzystują aparat robiąc zdjęcia dzieląc się nimi z innymi, nawiązują znajomości a także je podtrzymują za pomocą dostępnych komunikatorów internetowych takich jak przykładowo messenger, Skype czy WhatsApp, dokonują płatności przez Internet oraz wiele innych możliwości jakie oferuje obecny świat. Pomimo przyjętych stereotypów ważne jest aby uświadomić sobie, że osiągnięcie wieku emerytalnego nie jest równoznaczne z zamknięciem się na współczesność, dlatego nie należy traktować starszych osóbpowierzchownie, warto natomiast dostrzec ich potrzeby.

Smartphone dla seniora

Obecnie branża elektroniczna jest już bardzo szeroko rozwinięta oraz zajmuje miejsce na bardzo wysokim poziomie. W swoich zasobach dysponuje wieloma rożnego rodzaju urządzeniami mniej lub bardziej wyposażonymi w dodatkowe funkcje w postaci smartfonów oraz tabletów, które spełniają wyżej wymienione potrzeby seniorów. Który jednak z nich będzie bardziej odpowiedni. Jak wspomniano na samym początku ludzie młodzi często ze względu na szereg codziennych obowiązków nie mają zbyt wiele czasu, większość rozmów, czynności przeprowadzają za pomocą smartfonów, które towarzyszą im nieustannie podczas dnia. Wychodząc z tego założenia starsi ludzie z pewnością tego czasu mają więcej, a większość dnia spędzają w domu dlatego bardziej poręcznym oraz łatwiejszym w użytkowaniu sprzętem będzie dla nich tablet. Pierwszą zaletą przemawiającą za wyborem tableta jest właśnie jego wielkość. Seniorzy nie mają potrzeby noszenia ze sobą smartfonów ponieważ większość rozmów przeprowadzają w spokojnym zaciszu domowym dlatego łatwiej będzie im posługiwać się za pomocą tabletu, który będzie posiadał większą powierzchnie ekranu gdzie łatwiej jest obsługiwać większego rozmiaru ikony niż na smartfonie. Zdecydowanym plusem tabletu jest również wygoda w jego utrzymaniu i mniejsza możliwość jego upuszczenia. Większa powierzchnia ekranu to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla zagorzałych czytelników literatury bądź prasy, która umożliwi swobodne oraz wygodne korzystanie z tej alternatywy.

Tablet dla seniora

Użytkowanie ze smartfona z kolei mogłoby być dla seniorów dość uciążliwe ze względu iż jest on dużo mniejszy ponieważ jego maksymalna wielkość ekranu wynosi do 5,5 cala w przeciwieństwie do tableta gdzie jego ekran może mieć nawet do 10 cali. Wybór smartfona skutkowałby nieustannym przewijaniem tekstu co z pewnością nie jest najlepszym rozwiązaniem dla starszych osób. Co więcej tablet to urządzenie, które w znacznym stopniu zastępuję laptopa dlatego podejmując się jego zakupu można ograniczyć się do posiadania jednego sprzętu. Na tablecie seniorzy bez problemu obejrzą duże przejrzyste zdjęcia, nawiążą rozmowę czy też swobodnie obejrzą film w fotelu. Tablet można kupić w przeróżnej cenie, wszystko zależy od wymagań jakie oczekujemy od kupowanego sprzętu, im wyższe wymagania tym wyższa cena. Przed zakupem należy się też zastanowić czy senior będzie używał tablet tylko w warunkach domowych gdzie wystarczy połączenie WI-Fi, czy też poza domem wtedy warto będzie wybrać funkcje łączności w sieciach 3G ponieważ ta decyzja wpłynie też z pewnością na koszt tableta. Nie mniej jednak biorąc pod uwagę, że sprzęt ten posłuży seniorowi na najbliższe lata warto jest dołożyć kilkaset złotych i kupić sprzęt dobrej jakości. To najlepszy sprzęt elektroniczny jaki możemy sprezentować starszej osobie, dzięki któremu łatwiej będzie nawiązywać z nią kontakt a także wyposażymy ją w wiele z pewnością ciekawych dla seniora funkcji oraz rozrywki.

(źródło: optima-md.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Ostatnie posty

Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Nasze produkty

Więcej wpisów

Zapisz się do naszego newslettera

Nasi subskrybenci mogą liczyć na wspaniałe pomysły, dużą dawkę inspiracji, a także najnowsze informacje na temat naszych produktów i wpisów. Serdecznie zapraszamy!

Kim jesteśmy?

Po prostu kochamy uszczęśliwiać ludzi, a także pomagać w wyborze odpowiedniego podarunku. Dzięki naszej stronie znajdziesz inspiracje na prezent, który bardzo zaskoczy obdarowanego seniora.

Również zachęcamy do zapisania się do newslettera, aby inspiracja była z Tobą na co dzień!

Polityka cookies

Strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując przeglądanie strony zgadzasz się na ich użycie.

Copyright © prezentdlaseniora.pl, 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.