Jak kupować prezenty dla seniorów

Jak kupować prezenty dla seniorów – z tym problemem boryka się niejedna osoba poszukująca prezentu dla osoby w zaawansowanym wieku. Dlaczego upominek dla seniora sprawia nam niejednokrotnie trudności? Głównym powodem jest różnica wieku – pokoleniu wychowanym z tabletami i smartfonami, czasem trudno sobie wyobrazić, jak wyglądało życie bez Internetu i technologicznych nowinek. Musimy pamiętać również o tym, że seniorzy bardzo często mają swoje nawyki i ukształtowany gust – nie wymagajmy zatem, aby babcia zawiesiła abstrakcyjny obraz w tradycyjnie umeblowanym mieszkaniu. Jak kupować prezenty dla seniorów? Oto kilka naszych rad.

1) Zainteresowania seniora – za każdym razem, gdy poszukujemy podarunku dla bliskiej osoby, weźmy pod uwagę jej zainteresowania. Dobrze dobrany prezent jest jak szyte na miarę ubranie – idealnie pasuje do danego człowieka. Zastanówmy, się zatem, jakie jest hobby naszego seniora, co sprawia mu autentyczną radość. Ojciec, który każdą chwilę spędza nad wodą, z pewnością doceni nową wędkę, zaś babcia, której pasją jest tworzenie domowych nalewek, radość sprawi spersonalizowana karafka, dzięki której będzie mogła raczyć swoimi wyrobami rodzinę lub przyjaciółki. Im bliżej znamy naszego seniora, tym wybór prezentu staje się łatwiejszy.

2) Stopień pokrewieństwa i zażyłości – jak zawsze w przypadku poszukiwań upominku, ważny jest stopień pokrewieństwa oraz zażyłości, który łączy nas z sędziwym seniorem. Osobom, z którymi jesteśmy naprawdę blisko, możemy podarować bardziej praktyczny lub osobisty podarunek. Mamie z powodzeniem możemy kupić np. robot kuchenny, który ułatwi jej gotowanie lub ulubiony krem, ale ta sama rzecz może się już nie sprawdzić jako prezent dla teściowej. Kosmetyki, książki, element garderoby – jeśli nie znamy dobrze danej osoby, nie warto ryzykować prezentami z tych kategorii.

3) Okazja – każda okazja, która staje się pretekstem do wręczenia prezentu, ma inny charakter. Na imieniny lub urodziny możemy wręczyć upominek, który będzie po prostu świadczył o naszej pamięci i miłości. Jeśli jednak zbliżają się 60 urodziny mamy, złote gody rodziców lub poszukujemy prezentu z okazji przejścia na emeryturę tak ważne święta powinniśmy upamiętnić wyjątkowymi podarunkami, w poszukiwanie których włożymy odpowiednie zaangażowanie.

4)Wiek, to tylko statystyka – bardzo często, gdy myślimy o prezencie dla seniora, najpierw myślimy o wieku bliskiej osoby. Tymczasem wiek często okazuje się jedynie cyframi w dowodzie osobistym. Niejednokrotnie bliski senior kondycją fizyczną mógłby zawstydzić młodego człowieka lub obalić stereotyp mówiący o tym, że seniorzy nie korzystają z nowości technologicznych. Nasz upominek powinien zatem być dostosowany do stanu zdrowia, jak i ducha bliskiej osoby. Powiedzenie, że mamy tyle lat, na ile się czujemy, znajduje tutaj pełne zastosowanie.

5) Na ratunek Internet – jeśli w naszej głowie znajduje się pustka, szkoda tracić czas na chodzenie godzinami po sklepach, w nadziei, że może coś wpadnie nam w oko. Warto natomiast zajrzeć na fora lub portale poświęcone prezentom – znajdziemy tutaj mnóstwo prezentowych propozycji, którymi możemy się zainspirować. Ponadto sklepy internetowe czasami mogą nas zaskoczyć ciekawym asortymentem, skierowanym m.in. do seniorki i seniora.

(źródło: jakiprezent.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Ostatnie posty

Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Nasze produkty

Zapisz się do naszego newslettera

Nasi subskrybenci mogą liczyć na wspaniałe pomysły, dużą dawkę inspiracji, a także najnowsze informacje na temat naszych produktów i wpisów. Serdecznie zapraszamy!

Kim jesteśmy?

Po prostu kochamy uszczęśliwiać ludzi, a także pomagać w wyborze odpowiedniego podarunku. Dzięki naszej stronie znajdziesz inspiracje na prezent, który bardzo zaskoczy obdarowanego seniora.

Również zachęcamy do zapisania się do newslettera, aby inspiracja była z Tobą na co dzień!

Polityka cookies

Strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując przeglądanie strony zgadzasz się na ich użycie.

Copyright © prezentdlaseniora.pl, 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.